18.02.2020 08:39:46
ÜYELİK
06.08.2019 09:08

NBA'deki Gururumuz Furkan Korkmaz'dan Açıklamalar

Türk basketbolunun son dönemde yetiştirmiş olduğu en iyi oyunculardan birisi olan Furkan Korkmaz, hem kendi kariyeri hem de Türk milli takımının hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Takım Başarılı Olacaktır

Furkan Korkmaz, Türk milli takımına dair şunları ifade etti; ekip olarak son derece genç ve iyi bir kadroya sahibiz. Birçok yıldız isim var. Bunların olması büyük bir avantaj. Elbette tecrübeli basketbolcularımız da bulunuyor. Göksen, Doğuş, Melih, Semih abi bize her konuda yardımcı olmakta. Heyecanımız çok üst seviyede. Başarıya aç bir kadroyuz. Bu durum bizim için aslında büyük bir avantaj. Çünkü motive olmaktayız. Milli takım önemli. Hedefimiz belli ve ortada. Mutlaka dünya kupasına gitmek istiyoruz. Bunun için de hem savaşacağız hem de mücadele ortaya koyacağız. Taraftarlarımızın arkamızda olması çok iyi. Çünkü her zaman onların desteğine ihtiyacımız var. Başarılı olduğumuz zaman bu durum bize çok olumlu bir şekilde yansıyacak. Hem milli takım hem de kişisel kariyerimiz daha iyi bir hale gelecek.

Philadelphia'da Oynamaya Devam Edeceğim

Kişisel kariyeri hakkında da konuşan oyuncu şunları ifade etti; Philadelphia ekibinde bu yıl da kalmaya devam edeceğim. Bunun belli nedenleri var. Reddick ve Butler takımdan ayrıldı. Bundan dolayı takımda bir şutör eksiği ortaya çıktı. Bu yüzden benimle hemen iletişime geçtiler ve teklifte bulundular. Benim kafamda başka takımlar vardı. Fakat yapılan bu teklifi geri çevirmek istemedim. Demek ki oynamış olduğum yerde bir iz bırakmışım. Avrupa'dan daha iyi kontratlar alabilirdim. Fakat ben kalarak mücadele etmek istedim.

ABD Basketbol milli takımı en iyisi. Ne kadar fazla oyuncularının eksik olduğu çok önemli değil. Bir güç kaybı içerisine girdiklerini söylemek lazım. Bu doğru. Ancak yine de karşımızda en iyi oyuncular olacak. Bizim neler yapabileceğimize bakmamız lazım. NBA bu işin okulu. Bu ligde ne kadar çok Türk oyuncu olursa, onların milli takıma katkısı da fazla olur. Böylelikle ABD gibi takımlara karşı büyük bir avantaj yakalarız. Sonumuzu düşünme gibi bir durumun olmaması lazım. Yoksa başarının gelmesi çok zor bir hal alır.

Giriş Yap

Kayıt Ol