18.02.2020 10:04:24
ÜYELİK
03.09.2019 07:20

Milliler Dominik’te Güldürdü

Atlas turnuvasında yarışan milli takımımız Dominik cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi. Millilerimiz bu karşılaşmadan 87- 59’luk galibiyet ile ayrıldı. A milli erkek milli takımımızın üçüncülük turnuvası kapsamınca karşılaştığı Dominik cumhuriyeti takımını 87 sayı ile geçmeyi başardı. Karşılaşmayı TBF yöntemim kurulu üyelerinden Hüseyin Beşok ile birlikte TBF milli takımlar teknik direktörlüğü görevini üstlenen Haluk Yıldırım takip etti.

Karşılaşma İçerisinden

Milli takımımız ve Dominik Cumhuriyeti arasında gerçekleşen karşılaşma Dushu gölü spor merkezinde oynandı. Milli takımımız parkeye hazır ve kendinden emin çıktı. bu duruş takımın oyununa da yansıdı ve milli takımımız ilk yarıyı 40 – 22 önde kapatmayı başardı. Rakibine ilk yarıda büyük bir fark atmayı başaran milli takımımız iyi oyununu son periyota kadar götürmeyi başardı.

Milli takımımız karşılaşmada 54 üçlük sayısı aldı. Birbiriyle yardımlaşan ve tam bir takım görüntüsü çizen ay yıldızlı ekip gelecek için büyük bir ümit verdi. Takımımızda Melih Mahmutoğlu +/5 üçlük ile Cedi Osman 9 sayı 7 ribount ve 3 asist ile oynadı bunun dışında takımımızda Furkan korkmaz 9 sayı ve 6 ribount, Sertaç şanlı 13 sayı ve 6 ribount ile oynadı.

FIBA 2019 Dünya kupası son hazırlık karşılaşmasını da oynayan ay yıldızlı ekibizmiz 28 Ağustos Çarşamba günü turnuva grup maçlarını oynayacağı Şanghay şehrine gidecek.

Ay Yıldızlı Ekibin Oyuncuları

Ay yıldızlı ekipte yer alan tüm oyuncular karşılaşmalar için hazır olduklarını ve turnuvaya ful konsantre çıkacaklarını dile getiriyor. Hazırlık maçlarında umut veren bir görüntü çizen Ay yıldızlı ekip oyuncularının kendisine olan inancı tam. Şanghay şehrine hareket edecek olan milli takımda gözleri üzerlerine toplayan iki yıldız isim bulunuyor. Bu isimler Furkan korkmaz ve Cedi Osman son dönemde yaptıkları ile adlarından sıkça bahsettirmeyi başarmış ve dikkatleri üzerlerine toplamışlardır.

Giriş Yap

Kayıt Ol