18.01.2020 06:12:06
ÜYELİK
23.09.2019 07:20

Futbol Tarihinin En Çok Kırmızı Kart Gören Futbolcuları

Futbolun yaramaz çocukları her dönemde var olmuştur. Değişik isimler ve değişik forma numaraları ile karşımıza çıkan bu isimlere her takımda rastlamamız mümkündür. Kırmızı kart gören futbolcuların bazıları yapıları gereği gergin bazıları ise çabuk provoke olan futbolculardır. Bu listemizde sizlere Futbolda en çok kırmızı kart gören isimleri sıralayacağız.

Hakemler Sarı Ya da Kırmızı Kartı Neye Göre Gösterir

Futbolcular karşılaşma içerisinde rakiplerine gerçekleştirdikleri fullere göre cezalandırılırlar. Rakibine hafif faullerde bulunan futbolcular hafifliğin derecesine ve faulün niyetine göre sarı kart alırlar.

Daha sert faullerde bulunan futbolcular ise kırmızı kart ile cezalandırılırlar. Hakemler oyuncuları sarı ve kırmızı kartları yalnızca gerçekleştirdikleri faullere bakarak vermez. Bu fullerin yanı sıra futbolcular maç içerisinde ki itirazları ve kural dışı hareketleri yüzünden de sarı ya da kırmızı kart görebilirler.

Bazı durumlarda oyuncunun niyetine bakılarak kart gösterilir. Bu duruma örnek olarak arkadan müdahaleyi gösterebilir. Rakibe arkadan yapılan faul her zaman için kart gerektirir. Kartın rengi ise yapılan hareketin sertliği ve oyuncunun niyetine göre belirlenir.

Oyuncu topa müdahale etmeye çalışmış ancak denk getiremeyip rakibinin ayağına müdahale ettiyse bu harekete sarı kart çıkabilir. Ancak oyuncu direkt olarak rakibi durdurmak için arkada ayağına müdahale ettiyse bu hareket kırmızı karttır. Aynı şekilde rakibini arkadan formasından yakalayıp çekmek de sarı karttır.

En Çok Kırmızı Kart Gören İsimler

Futbol dünyasında en çok kırmızı kart gören isimler listesini sizin için bu yazımızda derledik işte o isimler;

Gerardo Bedoya: Tüm kariyeri boyunca Güney Amerika’da forma giyen futbolcu tam 46 kırmızı kart görmüştür.

Sergio Ramos: Real Madrid takımının yıldız savunma oyuncusu 24 kırmızı kart ile bu listeye girmeye hak kazandı.

Paolo Montero: 9 sezon boyunca Juventus formasını terleten oyuncu toplam 21 kırmızı kart görmüştür.

Giriş Yap

Kayıt Ol