18.01.2020 05:35:11
ÜYELİK
28.09.2019 07:00

Avrupa’nın En Çok Asist Yapan Futbolcuları

Her iyi golcünün kendisine al da at derecesinde pasveren takım arkadaşı bulunur. Atılan gollere katkı sağlayan ve arkadaşlarına gol pası veren isimler futbolun olmazsa olmazları arasında yer alır. bu yazımızda sizlere Avrupa’nın en çok asist yapan futbolcuları ve takımlarını derledik.

En Çok Asist Yapan Yıldız Futbolcular

Golcülerin ağları havalandırırken attıkları golleri hepimiz büyük bir hayranlık ile izleriz. Ancak atılan bu goller yalnızca atan kişiye değil aynı zamanda gol pası veren takım arkadaşının hanesine de yazılır. Attıkları paslar ile golün yolunu açan Asistçi Futbolcuları şu şekilde sıraladık;

Marcos Alanso: Chelsea takımında oynayan yıldız oyuncu takımı ile çıktığı 12 karşılaşmada 5 asist yapmıştır.

Jadon Sancho: Borussia Dortmund takımında forma giyen yıldız oyuncu 6 asist yapmıştır.

Adem Ljajıc: Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Ljajıc’de 6 asist ile takımının attığı gollerde etkili olmuştur.

Edin Vısca: Başakşehir takımında forma giyen yıldız futbolcu da takıma 6 asist ile yardımcı olmuştur.

Avrupa’nın Asist Yıldızları

Asist deyince akla gelen isimlerin başında İngiliz ekibi Arsenal takımının formasını terleten Mesut Özil gelir. Yaptığı asistlerin çokluğunun yanı sıra estetiği açısından akılda kalıcı asistler yapan Mesut Özil bu anlamda en çok bilinen futbolcular arasında yer alır.

Attığı gollerin yanı sıra yaptığı asistlerle de adından sıkça bahsettiren Brezilyalı oyuncu Neymar özellikle Barcelona döneminde yaptığı asistler ile bilinir. Barcelona takımının yıldız futbolcusu messi’nin de attığı goller kadar takım arkadaşlarına attırdığı goller bulunur.

İngiliz devi Liverpool takımının mısırlı yıldız kana oyuncusu Mohammed Salah da attığı birçok şık golün yanı sıra arkadaşlarına yaptığı asistler ile de sıkça gündeme gelen bir futbolcudur. Bu isimlere Delle Alli, Xavier ve bu isimler gibi birçok yıldız futbolcuyu daha ekleyebilir.

Giriş Yap

Kayıt Ol