18.01.2020 05:03:15
ÜYELİK
27.09.2019 09:07

2019 Transfer Döneminin Yüksek Bonservisli Transferleri

2019 transfer dönemi birçok ülkede sona erdi bazı ülkelerde ise yakın zamanda bitecek. 2019 yaz transfer dönemi de diğer transfer dönemleri gibi dünyada oldukça heyecanlı geçti. Yüksek bedeller, çıkmaza giren transferler, Takımdan ayrılmak istediğini açıklayan futbolcular ve bunun gibi transfer döneminin vazgeçilmez olayları 2019 yaz transfer döneminde de yaşandı. Bu yazımızda sizlere 2019 yaz transfer döneminde en yüksek bonservis bedelleri ile transfer edilen oyuncuları listeleyeceğiz.

Futbolun En Pahalı İsimleri

2019 yaz transfer sezonu da diğer transfer dönemleri gibi oldukça çekişmeli geçti. Her transfer döneminde olduğu gibi bu transfer döneminde de uçuk bonservis fiyatları havada uçuştu. Sezonun en pahalı ilk üç transferini İspanyol ligi La Liga ekipleri gerçekleştirdi. İşte gerçekleşen O transferler;

Joao Felix: Portekiz ekibi Benfica’dan 126 milyon Euro transfer bedeli ile Atletico Madrid takımına transfer olan 19 yaşındaki genç oyuncu sezonun en pahalı transferi olmayı başardı.

Antonie Griezmann: La Liga’nın Katalan ekibi Barcelona ise Atletico Madrid’in yıldız Fransız futbolcusu Antonie Griezmann için 120 milyon Avro ödeyerek oyuncuyu takıma katmayı başardı.

Eden Hazard: İngiliz ekibi chelsea takımının Belçikalı yıldız oyuncusu İspanyol devi Real Madrid takımına 100 milyon Avro bonservis bedeli karşılığında transfer oldu.

Frenkie de Jong: Katalan devinin gerçekleştirdiği bir diğer transfer olan Frenkie de Jong için Ajax takımına 75 milyon Avroluk bir transfer bedeli ödendi.

Futbolun Altın Çocukları

Transfer döneminde kulüplerin yıldız oyuncuları için yüksek rakamlar talep etmesi oldukça normaldir. Ancak artık her kulüp genç tecrübeli demeden oyuncuları için uçuk rakamlar talep ediyor. Talep ettikleri bedeller de çoğu zaman onlara veriliyor.

Futbol piyasası artık yüksek rakamların konuşulduğu ve büyük paraların döküldüğü bir sistem olmaya başladı. Pogba transferi ile başlayan bu durum Neymar’ın transferi ile daha da kızıştı. Bu durumdan ise en çok yüksek bedel ile transfer edilen oyuncular zarar gördü.

Giriş Yap

Kayıt Ol